Renewable Design for 4oz Compressed Facial Mask Jars - 200ml aluminum fragrance spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-210 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 210 ml / 7.4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
10 best organic and natural perfumes | Custom Perfume Bottles
Chloë Grade Moretz Didn’t Open the KKW Fragrance Kim Kardashian Sent Her | Empty Aluminum Perfume Bottle
With our leading technology at the same time as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and development, we are going to build a prosperous future alongside one another with your esteemed enterprise for Renewable Design for 4oz Compressed Facial Mask Jars - 200ml aluminum fragrance spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro , Dominica , Norway , We are seeking the chances to meet all the friends from both at home and abroad for the win-win cooperation. We sincerely hope to have long-term cooperation with all of you on the bases of mutual benefit and common development.
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!
-
Factory Price 50g Amber Cosmetic Glass Jar - 8...
-
Factory Free sample 30 Ml Refillable Perfume Bo...
-
100% Original Factory Pp Round Cosmetic Cream J...
-
2017 wholesale price Pp Cream Jar - 200g luxur...
-
Top Suppliers Frosted Pp Cream Jar - 250ml lux...
-
Factory Promotional Glass Perfume Bottle With N...











