Hot sale Perfume Bottles Atomizer - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-20-300 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 65 mm |
| Height | 145 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 300 ml / 11 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
True Botanicals Brings Clean Beauty To Jackson Square | Empty Aluminum Perfume Bottle
Fetish pour Homme by Roja Dove (2012) — Basenotes.net | Custom Perfume Bottles
We're commitment to offer you the aggressive cost ,superb products and solutions top quality, too as fast delivery for Hot sale Perfume Bottles Atomizer - 300ml new shaped aluminum beer can – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Israel , Tunisia , Rio de Janeiro , What is good price? We provide customers with factory price. In the premise of good quality, efficiency must be paid attention to and maintain appropriate low and healthy profits. What is a fast delivery? We make the delivery according to customers' requirements. Although delivery time depends on the order quantity and the complexity of it, we still try to supply products in time. Sincerely hope we could have long term business relationship.
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.
-
Hot Sale for Plastic Cosmetic Air Cushion Bb Cr...
-
Factory Cheap Cosmetic Jar Containers - 50ml a...
-
Factory For Body Lotion Bottle - Small pill bo...
-
2017 Good Quality Glass Dopper Water Bottle - ...
-
OEM/ODM China Mist Pump Sprayer - 9 oz food gr...
-
Big discounting Crystal Roller Ball Perfume Bot...



