Factory wholesale Color Cosmetic Aluminum Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Cary based perfumery allows you to create your own signature fragrance :: Out and About at WRAL.com | 10ml Perfume Bottle
True Botanicals Brings Clean Beauty To Jackson Square | Empty Aluminum Perfume Bottle
We're proud from the higher client fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for Factory wholesale Color Cosmetic Aluminum Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Turkey , New Orleans , Czech republic , Our production have been exported to more than 30 countries and regions as first hand source with lowest price. We sincerely welcome customers from both at home and abroad to come to negotiate business with us.
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!
-
Factory For Metal Steel Rollerball Bottle - 15...
-
Factory selling Cosmetic Plastic Cream Jars - ...
-
Europe style for Mini Plastic Perfume Bottle - ...
-
Lowest Price for Leak Proof Aluminum Bottle - ...
-
Manufacturing Companies for Silver Cosmetic Jar...
-
Trending Products Cosmetic Jar Plastic - 4 oz ...

