2017 wholesale price Square Shape Cream Jar - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-05-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 14.5 mm |
| Height | 103.5 mm |
| Weight | 15 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Scary Stuff Hiding in Your Teen’s Personal Care Products (Plus 8 Natural Options to Use Instead) | Custom Perfume Bottles
Essential Oils To Combat Anxiety | Aluminum Perfume Bottle
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our management ideal for 2017 wholesale price Square Shape Cream Jar - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Honduras , Victoria , Panama , We follow superior mechanism to process these products that ensure optimum durability and reliability of the products. We follow latest effective washing and straightening processes that allow us to offer unmatched quality of products for our clients. We continually strive for perfection and all our efforts are directed towards attaining complete client satisfaction.
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!
-
Renewable Design for 4oz Compressed Facial Mask...
-
Discountable price Loose Powder Jar - 250ml si...
-
China Cheap price Pp Jar With Screw Lid - 420m...
-
factory low price Cosmetic Jar Plastic - 120ml...
-
OEM manufacturer Aluminum Lid Glass Cosmetic Ja...
-
OEM/ODM Supplier Small Empty Perfume Bottles - ...

