factory customized Transparent Plastic Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Glossier is a scam (and Columbia students are eating it up) | Aluminum Perfume Bottle
Novichok James Bond-style: Perfume bottle used by Salisbury assassins was ‘made by top scientists | 10ml Perfume Bottle
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" is definitely the persistent conception of our corporation to the long-term to establish alongside one another with customers for mutual reciprocity and mutual profit for factory customized Transparent Plastic Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Botswana , Argentina , Nepal , Our company sticks to the principle of "high quality, reasonable price and timely delivery". We sincerely hope to establish good cooperative relationships with our new and old business partners from all parts of the world. We hope to work with you and serve you with our excellent goods and services. Welcome to join us!
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
-
Original Factory Pp Plastic Cream Jar - 200ml ...
-
China wholesale Cheap Price Glass Perfume Bottl...
-
Chinese Professional Honey Plastic Jar - 10ml ...
-
Best-Selling Custom Dropper Bottles - 300ml wi...
-
Factory best selling 16oz Empty Cosmetic Plasti...
-
Cheap PriceList for Plastic Sample Jar - 30ml ...



