Lowest Price for Spray Perfume Glass Bottle - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | N/A |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
How do you make your bathroom plastic-free? | MNN | Custom Perfume Bottles
Is E.L.F. Face Primer Cheating Consumers With Its Packaging? | 10ml Perfume Bottle
We strive for excellence, service the customers", hopes to become the best cooperation team and dominator enterprise for personnel, suppliers and customers, realizes value share and continuous promotion for Lowest Price for Spray Perfume Glass Bottle - 250ml silver aluminum vodka bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Indonesia , Burundi , Uzbekistan , Our tenet is "integrity first, quality best". We have confidence in providing you with excellent service and ideal products. We sincerely hope we can establish win-win business cooperation with you in the future!
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!
-
Free sample for Empty Glass Spray Perfume Bottl...
-
Personlized Products 250ml Canning Jars - 30ml...
-
Super Purchasing for Decorative Glass Jars And ...
-
Factory Promotional High Quality Plastic Cream ...
-
Factory Supply 5ml Glass Perfume Spray Bottle -...
-
Big Discount 20ml Small Perfume Atomiser - 5g ...




