Cheapest Price White Aluminum Bottle - AJ-09 series aluminum bottle for engine oil 200 ml – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AJ-09-200 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
How bloggers are paying up to £20 for EMPTY bottles | Aluminum Perfume Bottle
What’s the Best Bottled Water? Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close | 10ml Perfume Bottle
Now we have superior devices. Our solutions are exported to your USA, the UK and so on, enjoying a superb name between customers for Cheapest Price White Aluminum Bottle - AJ-09 series aluminum bottle for engine oil 200 ml – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Madrid , South Korea , Sacramento , In the new century, we promote our enterprise spirit "United, diligent, high efficiency, innovation", and stick to our policy"basing on quality, be enterprising, striking for first class brand". We would take this golden opportunity to create bright future.
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.
-
Factory For Luxury Glass Cream Jar - 50ml alum...
-
Factory made hot-sale Pp Cosmetic Plastic Cream...
-
Best-Selling Spiral Glass Bottles - 8 ml purpl...
-
OEM Supply Aluminum Spray Bottle - Small pill ...
-
Fixed Competitive Price Plastic Spice Jars - 5...
-
Factory made hot-sale Perfume Spray Bottles - ...


