Hot sale 100ml Primary Aluminum Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Cartier Parfums sparkles with Carat pop-up in Paris – The Moodie Davitt Report | Plastic Cosmetic Jar
Revive after a day in the park with these sweet bath treats | Plastic Cosmetic Jar
Each individual member from our large performance revenue crew values customers' needs and company communication for Hot sale 100ml Primary Aluminum Jar - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Provence , Kuwait , Paraguay , We follow superior mechanism to process these products that ensure optimum durability and reliability of the products. We follow latest effective washing and straightening processes that allow us to offer unmatched quality of products for our clients. We continually strive for perfection and all our efforts are directed towards attaining complete client satisfaction.
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.
-
New Fashion Design for Luxury Aluminium Cream J...
-
Good Quality Pet Plastic Container - 30ml 80ml...
-
High Performance Luxury Men Perfume Spray Bottl...
-
Big discounting Wholesale Glass Perfume Spray B...
-
China OEM Cosmetic Bamboo Pot With Aluminium Li...
-
100% Original 50ml Aluminum Cream Jar - 200g l...

