Wholesale Discount Toilet Water Bottle 100 Ml - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-1000 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 260 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 1000 ml / 35.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Natural fragrances take hold of the clean beauty industry | Aluminum Perfume Bottle
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
We insist over the principle of development of 'High top quality, Performance, Sincerity and Down-to-earth working approach' to supply you with exceptional services of processing for Wholesale Discount Toilet Water Bottle 100 Ml - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Cannes , Italy , Oslo , All our staffs believe that: Quality builds today and service creates future. We know that good quality and the best service are the only way for us to achieve our customers and to achieve ourselves too. We welcome customers all over the word to contact us for future business relationships. Our products are the best. Once Selected, Perfect Forever!
It is not easy to find such a professional and responsible provider in today's time. Hope that we can maintain long-term cooperation.
-
China wholesale 35ml Plastic Spray Bottle - 40...
-
OEM Customized Aluminum Bottle - 100ml yellow ...
-
High Quality Crystal Perfume Bottle 100ml - 20...
-
Hot sale Glass Jar With Screw Gold Lid - 100ml...
-
Factory Promotional Plastic Spray Bottles - 60...
-
Discountable price Pen Shaped Perfume Bottle - ...




