Cheapest Price White Aluminum Bottle - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-150A / AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | As below picture |
| Height | As below picture |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 150 ml / 200 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Clear near beer is here – Japan’s new zero-alcohol, zero-color brew | 10ml Perfume Bottle
Giuliana Rancic & Hain Celestial Launch Skincare Line | Custom Perfume Bottles
We retain improving upon and perfecting our items and repair. At the same time, we perform actively to do research and progress for Cheapest Price White Aluminum Bottle - 150ml 200ml aluminum mini trigger spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bandung , Croatia , San Francisco , We only supply quality products and we believe this is the only way to keep business continue. We can supply custom service too such as Logo, custom size, or custom products etc that can according to customer's requirement.
Wide range, good quality, reasonable prices and good service, advanced equipment, excellent talents and continuously strengthened technology forces,a nice business partner.
-
Good Wholesale Vendors Empty Aluminum Spray Bot...
-
China Gold Supplier for 30g Cosmetic Cream Jar ...
-
Special Price for Empty Round Perfume Glass Bot...
-
Factory Promotional 30ml Small Plastic Jars - ...
-
Wholesale Dealers of Plastic Cookie Jar - Smal...
-
Fixed Competitive Price Pet Cosmetic Bottle - ...











