OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
8 of the best bridal fragrance services | Custom Perfume Bottles
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Empty Aluminum Perfume Bottle
It is actually our accountability to satisfy your needs and effectively serve you. Your pleasure is our best reward. We're on the lookout forward for your stop by for joint growth for OEM/ODM Supplier 75ml Spray Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Kuala Lumpur , Somalia , Somalia , It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We offer wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
We are a small company that has just started, but we get the company leader's attention and gave us a lot of help. Hope we can make progress together!
-
Factory wholesale Empty Liquid Face Bottle - 4...
-
Hot sale Bamboo Cosmetic Jars - 250ml aluminum...
-
China OEM Cosmetics Liquid Bottling - 150ml / ...
-
Chinese Professional 1oz Cosmetic Jar - 230ml ...
-
Popular Design for Hot Sale Aluminum Face Cream...
-
OEM Manufacturer Cosmetic Jars With Lids - 250...

