Lowest Price for Cosmetic Jars Acrylic - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-05-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 14.5 mm |
| Height | 103.5 mm |
| Weight | 15 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
New York’s Number One Fragrance Label Opens Sydney Flagship | Custom Perfume Bottles
Analysts Anticipate TriMas Corp (TRS) Will Post Earnings of $0.37 Per Share | Empty Aluminum Perfume Bottle
Using a complete scientific top quality management program, great high-quality and fantastic religion, we win great track record and occupied this area for Lowest Price for Cosmetic Jars Acrylic - 5 ml aluminum perfume atomizer bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Paris , Albania , Lyon , Profession, Devoting are always fundamental to our mission. We have always been in line with serving customers, creating value management objectives and adhering to the sincerity, dedication, persistent management idea.
Factory equipment is advanced in the industry and the product is fine workmanship, moreover the price is very cheap, value for money!
-
Factory Cheap Blue Plastic Jar - AJ-04 series ...
-
Fixed Competitive Price 100ml Bottle Jar For Bb...
-
Factory directly supply Square Plastic Jar - 6...
-
High Quality for Plastic Jar With Aluminum Lid ...
-
China Manufacturer for Plastic Bottles Empty Fo...
-
Hot sale Factory Cosmetic Jar 100ml - 800ml go...

