Lowest Price for 100g Double Wall Pp Cream Jar - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
Do Your Personal Cosmetics Cause Plastic Pollution? | 10ml Perfume Bottle
Our company since its inception, always regards product quality as enterprise life, continuously improve production technology, improve product quality and continuously strengthen enterprise total quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for Lowest Price for 100g Double Wall Pp Cream Jar - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Oslo , Thailand , Hanover , Although continuous opportunity, we have now now developed serious a friendly relationship with many oversea merchants, such as ones through Virginia. We securely assume that the merchandise regarding t shirt printer machine is often good through a great number of having its good quality and also cost.
We are a small company that has just started, but we get the company leader's attention and gave us a lot of help. Hope we can make progress together!
-
OEM/ODM Manufacturer Small Perfume Bottle - 15...
-
OEM China Perfume Glass Vial - Luxury health c...
-
Top Quality 3g Empty Nail Plastic Glue Bottle -...
-
Factory making 5g Cream Jar - 14 oz screw top ...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
Rapid Delivery for 50g Face Cream Jars - 30ml ...



