Big discounting Glass Cream Jar - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-47 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 51 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 47 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Why Stainless Steel Bottle Water Beats Water In Aluminum Bottles
MarketBeat: Stock Ratings, Research Tools and Market News | Plastic Cosmetic Jar
Gaining customer satisfaction is our company's aim forever. We will make great efforts to develop new and top-quality products, meet your special requirements and provide you with pre-sale, on-sale and after-sale services for Big discounting Glass Cream Jar - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Portland , Montpellier , Mombasa , When It produced, it making use of the world's major method for reliable operation, a low failure price, it appropriate for Jeddah shoppers choice. Our enterprise. s situated inside the national civilized cities, the website traffic is very hassle-free, unique geographical and financial circumstances. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, make brilliant" company philosophy. Strict good quality management, fantastic service, affordable cost in Jeddah is our stand around the premise of competitors. If needed, welcome to make contact with us by our web page or phone consultation, we'll be delighted to serve you.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.
-
Factory Price Aluminum Trigger Spray Bottle - ...
-
Factory directly Acrylic Cosmetic Jar 50 Ml - ...
-
New Fashion Design for Cosmetic Plastic Jars - ...
-
Professional Design Purple Color Glass Cream Ja...
-
China OEM Cosmetics Liquid Bottling - 150ml / ...
-
Rapid Delivery for Transparent Cosmetic Bottle ...

