Hot sale Factory Cream Jar 50g - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Vogue’s 2015 Christmas gift guide | Custom Perfume Bottles
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Plastic Cosmetic Jar
Our company promises all users of the first-class products and the most satisfying post-sale service. We warmly welcome our regular and new customers to join us for Hot sale Factory Cream Jar 50g - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Miami , Kuwait , Venezuela , After 13 years of researching and developing products, our brand can represent wide range of products with outstanding quality in world market. We have completed big contracts from many countries such as Germany, Israel, Ukraine, United Kingdom, Italy, Argentina, France, Brazil, and so on. You probably feel secure and satisfy when copperate with us.
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.
-
Well-designed Health Care Plastic Bottle - 30g...
-
PriceList for Eye Roller Bottle - 30ml 80ml pr...
-
Hot sale Factory Plastic Jars With Lids Wholesa...
-
Reasonable price for Plastic Cream Jar 10ml - ...
-
Special Price for 50g Cosmetics Jar - 200ml go...
-
2017 Good Quality Hexagon Cosmetic Jar - JA-5-...



