Fixed Competitive Price 5oz Salts Cream Jar - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-25A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 25 mm |
| Height | 72 mm |
| Mouth | 20 mm |
| Capacity | 25 ml / 1 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
What’s the Best Bottled Water? Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close Menu hamburger-hover Menu Close Close Search Close | Custom Perfume Bottles
The best hand soap you can buy | Custom Perfume Bottles
To create much more benefit for consumers is our company philosophy; customer growing is our working chase for Fixed Competitive Price 5oz Salts Cream Jar - 25ml aluminum spray bottle for lens cleaner – E-better, The product will supply to all over the world, such as: United States , Korea , The Swiss , Our company has a skillful sales team, strong economic foundation, great technical force, advanced equipment, complete testing means, and excellent after-sales services. Our items have beautiful appearance, fine workmanship and superior quality and win the unanimous approvals of the customers all over the world.
It is a very good, very rare business partners, looking forward to the next more perfect cooperation!
-
New Arrival China Ecofriendly Cosmetic Jar - 8...
-
Factory Outlets 120g Pet Plastic Cosmetics Jar ...
-
New Delivery for Blusher Packaging Container - ...
-
18 Years Factory Car Air Freshener Bottle - 50...
-
Good Wholesale Vendors China Small Cosmetic Jar...
-
China Gold Supplier for Aluminum Spray Perfume ...











