High Quality 30ml Amber Wholesale Cosmetic Jars - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-400 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 400 ml / 14 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Security Minister: Airport baggage checks not as good as they might be | Custom Perfume Bottles
How To Clear Negative Energy At Home Quickly & Easily | Aluminum Perfume Bottle
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for High Quality 30ml Amber Wholesale Cosmetic Jars - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Bulgaria , Indonesia , Slovakia , In order to meet our market demands, we have paied more attention to the quality of our products and services. Now we can meet customers' special requirements for special designs. We persistently develop our enterprise spirit "quality lives the enterprise, credit assures cooperation and keep the motto in our minds: customers first.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
-
Top Suppliers 6ml Spray Atomizer - 250ml long ...
-
Hot-selling Aluminum Perfume Bottle - 250ml al...
-
Manufacturer for 30ml Violet Glass Essentia Oil...
-
Super Purchasing for Wide Mouth Cream Jar - 15...
-
Manufacturing Companies for Loose Powder Cream ...
-
Good Quality Glass Jars White - Luxury health ...




