Factory wholesale Pet Plastic Bottle - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-19 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 26 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 31 g |
| Capacity | 15 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Texen creates “bubble” cap for Carven’s new fragrance | Aluminum Perfume Bottle
Royal Fragrance Is World’s Most Expensive ($1.5 Million Per Bottle) | 10ml Perfume Bottle
Being supported by an state-of-the-art and skilled IT team, we could supply technical support on pre-sales & after-sales service for Factory wholesale Pet Plastic Bottle - 15 ml round oxidated aluminum atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Denmark , Mecca , Stuttgart , We aim to build a famous brand which can influence a certain group of people and light up the whole world. We want our staff to realize self-reliance, then achieve financial freedom, lastly obtain time and spiritual freedom. We do not focus on how much fortune we can make, instead we aim to obtain high reputation and be recognized for our products. As a result, our happiness comes from our clients satisfaction rather than how much money we earn. Ours team will do best for you always.
This is the first business after our company establish, products and services are very satisfying, we have a good start, we hope to cooperate continuous in the future!
-
Factory Promotional Empty Cream Jars - 10ml ox...
-
Factory best selling 50g Cosmetic Plastic Jar -...
-
Super Purchasing for 100g Plastic Jar - 400ml ...
-
High Performance Luxury Men Perfume Spray Bottl...
-
Top Suppliers White Cosmetics Cream Jar - 250m...
-
PriceList for Eye Roller Bottle - 200ml gold a...

