Factory wholesale Car Perfume Bottle For Air Freshener - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-1000 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 260 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 1000 ml / 35.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Scary Stuff Hiding in Your Teen’s Personal Care Products (Plus 8 Natural Options to Use Instead) | Custom Perfume Bottles
Glow by J Lo Changed the Celebrity Fragrance Market. It Also Had a Controversial Start | Custom Perfume Bottles
To become the stage of realizing dreams of our employees! To build a happier, much more united and far more professional team! To reach a mutual profit of our clients, suppliers, the society and ourselves for Factory wholesale Car Perfume Bottle For Air Freshener - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Benin , Ireland , Casablanca , Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
Product quality is good, quality assurance system is complete, every link can inquire and solve the problem timely!
-
Trending Products Clear Glass Cream Jar - AJ-0...
-
China Manufacturer for Glassl Perfume Bottle - ...
-
China wholesale High End Perfume Bottle - AJ-1...
-
Cheap PriceList for Cosmetic Gold Color Cream A...
-
Manufacturing Companies for Decorativ Perfume B...
-
Professional China Apple Shape Glass Bottle - ...




