Factory Price Flower Cosmetic Cream Acrylic Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Cosmetic Packaging Market will be worth US$33.0 billion by 2024 | Plastic Cosmetic Jar
Why Does Beer Smell Like Weed? Blame Sun-Light Induced Chemistry | Empty Aluminum Perfume Bottle
We now have several exceptional workers customers good at marketing, QC, and working with types of troublesome trouble during the creation system for Factory Price Flower Cosmetic Cream Acrylic Jar - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Cairo , Croatia , kazan , With excellent solutions, high quality service and sincere attitude of service, we ensure customer satisfaction and help customers create value for mutual benefit and create a win-win situation. Welcome customers all over the world to contact us or visit our company. We'll satisfy you with our qualified service!
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.
-
Factory making Mini Jar With Handlemini Cosmeti...
-
Low price for 12ml Perfume Bottles - 3ml / 6ml...
-
Factory Cheap Hot China Plastic Acrylic Cosmeti...
-
Europe style for Aluminum Bottle Spray - alumi...
-
Super Purchasing for White Aluminum Cream Jar -...
-
Factory selling Empty Jars For Gel - 620ml gol...

