Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle - 12oz cute aluminum beer container – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum beer bottle |
| Item No. | AT-07-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 205 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Pure White Cologne / Original Cologne by Creed (2011) — Basenotes.net | Plastic Cosmetic Jar
Bengaluru NGO Turns Old Plastic Into Anti-Slippery & Recyclable Tiles You Can Walk On! | Aluminum Perfume Bottle
Our personnel are always in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the top-quality good quality solutions, favorable selling price and superior after-sales providers, we try to acquire each customer's rely on for Factory made hot-sale Mini Glass Spray Bottle - 12oz cute aluminum beer container – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Peru , Philadelphia , Lithuania , We always adhere to follow the honesty, mutual benefit, common development, after years of development and the tireless efforts of all staff, now has perfect export system, diversified logistics solutions, thorough meet customer shipping, air transport, international express and logistics services. Elaborate one-stop sourcing platform for our customers!
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!
-
Factory Cheap Hot 30g Bamboo Cosmetic Cream Jar...
-
Factory Free sample Plastic Pet Jar 50g - 20 m...
-
Personlized Products Plastic Pp White Cream Jar...
-
Online Exporter 50g Empty Cream Jar - 4oz colo...
-
Hot sale Refillable Perfume Bottle - 500ml lux...
-
Manufactur standard 1 Oz Spary Plastic Bottle -...



