Discount wholesale Perfume Mist Spray Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Global Cosmetic Packaging Market 2018: Major Regions Providing Promising Growth Rates With Future Trend Analysis To 2023 | 10ml Perfume Bottle
How do I recycle in Montgomery County? | ClarksvilleNow.com How do I recycle in Montgomery County? | 10ml Perfume Bottle
We usually believe that one's character decides products' high quality, the details decides products' excellent ,with the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE staff spirit for Discount wholesale Perfume Mist Spray Bottle - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Detroit , Angola , Liverpool , We seriously promise that we provide all the customers with the best quality products, the most competitive prices and the most prompt delivery. We hope to win a resplendent future for customers and ourselves.
Customer service staff and sales man are very patience and they all good at English, product's arrival is also very timely, a good supplier.
-
Manufacturer of 30ml Aluminum Eye Cream Jar - ...
-
PriceList for Cosmetic Jar Aluminium - 250ml s...
-
Factory source Cosmetics Cream Bottles And Jars...
-
OEM/ODM Manufacturer Luxury Round Cosmetic Faci...
-
Low price for 50ml Deodorant Glass Perfume Bott...
-
Short Lead Time for Cosmetic Cream Empty Glass ...

