Competitive Price for 50g Empty Acrylic Cosmetic Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | 10ml Perfume Bottle
Is E.L.F. Face Primer Cheating Consumers With Its Packaging? | 10ml Perfume Bottle
We attempt for excellence, company the customers", hopes to be the top cooperation team and dominator company for personnel, suppliers and customers, realizes price share and continual marketing for Competitive Price for 50g Empty Acrylic Cosmetic Cream Jar - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: belarus , Iraq , Moldova , We are eager to cooperate with foreign companies which care much on the real quality, stable supply, strong capability and good service. We can offer the most competitive price with high quality,because we are much MORE PROFESSIONAL. You are welcomed to visit our company at any time.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.
-
Chinese wholesale Mist Bottlle For Perfume /cos...
-
China New Product Cosmetic Pot 3 Gram Jar - 20...
-
Factory Supply Custom Luxury Cream Jar - 40ml ...
-
Good Quality Acrylic Cosmetic Airless Jar - AJ...
-
Super Purchasing for Aluminum Jar Screw Cap - ...
-
2017 Good Quality Roller Ball Perfume Bottle - ...




