Chinese Professional Cheap Price Good Quality - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The 16 Best Edge Control Products for Black Hair | Plastic Cosmetic Jar
Nopal juice forms basis for new biodegradable plastic | Aluminum Perfume Bottle
Our merchandise are commonly recognized and reliable by customers and can meet constantly developing economic and social desires for Chinese Professional Cheap Price Good Quality - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Iraq , Munich , Paraguay , If any product meed your demand, please feel free to contact us. We're sure your any inquiry or requirement will get prompt attention, high-quality products, preferential prices and cheap freight. Sincerely welcome friends all over the world to call or come to visit, to discuss cooperation for a better future!
Company director has very rich management experience and strict attitude, sales staff are warm and cheerful, technical staff are professional and responsible,so we have no worry about product,a nice manufacturer.
-
Chinese wholesale Empty Lotion Pump Bottles - ...
-
Low price for Glass Perfume 2ml - 100ml yellow...
-
Discountable price Refillable Spray Glass Bottl...
-
Low price for 15ml 30ml 50ml Glass Cream Jar - ...
-
Special Design for Empty Face Cream Jars - 300...
-
China wholesale Aluminum Glass Jar - AJ-04 ser...



