China Cheap price Wood Cap Acrylic Cream Jar - 200ml aluminum lotion pump bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200A |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 150 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | Empty Aluminum Perfume Bottle
Kim Kardashian ends fragrance feud in Jean Paul Gaultier | Plastic Cosmetic Jar
The purchaser fulfillment is our primary focus on. We uphold a consistent level of professionalism, high quality, credibility and service for China Cheap price Wood Cap Acrylic Cream Jar - 200ml aluminum lotion pump bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Sao Paulo , Malta , Iran , Our solutions have national accreditation requirements for qualified, good quality products, affordable value, was welcomed by individuals all over the world. Our products will continue to improve inside the order and appear forward to cooperation with you, Definitely should any of those goods be of curiosity to you, be sure to letus know. We'll be satisfied to supply you a quotation up on receipt of the detailed needs.
This supplier offers high quality but low price products, it is really a nice manufacturer and business partner.
-
Cheapest Factory Airless Pump Bottle - 150ml /...
-
OEM Customized Atomizer Glass Bottle - 800ml g...
-
factory low price Amber Glass Bottle 250ml - F...
-
Factory wholesale Cosmetic Packaging Jar Glass ...
-
Manufacturer for Sample Sack Bottle 10 Ml - 33...
-
Super Lowest Price Color Coating Glass Cosmetic...











