Cheapest Price White Aluminum Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
H&M Launches A Collection Of 25 Scents | 10ml Perfume Bottle
Pussy Riot Activist’s Suspected Poisoning Damages Russia | Empty Aluminum Perfume Bottle
We will devote ourselves to providing our esteemed customers with the most enthusiastically thoughtful services for Cheapest Price White Aluminum Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Juventus , Bandung , Norway , Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We're able to also give you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and items, make sure you speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our merchandise and company extra, you may come to our factory to view it. We'll generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Be sure to feel cost-free to speak to us for small business and we believe we are going to share the best trading experience with all our merchants.
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Big Discount Plastic Square Jars With Lids - 2...
-
China OEM Plastic Cosmetic Containers Jars - 4...
-
Factory making Empty Plastic Round Cream Jar - ...
-
High reputation Glass Bottle 30ml - 250ml luxu...
-
Best Price on 20ml Credit Card Perfume Bottle -...
-
Hot-selling 100ml Screw Cap Aluminum Jar - 15g...

