Cheapest Price Pp Empty Cream Jar - 37mm inner diameter aluminum-plastic jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-37-02 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 41 mm |
| Height | 14 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 37 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
How to Recycle Empty Beauty Product Bottles | Aluminum Perfume Bottle
Cult fragrance brand Byredo just opened a whopping great big store in Soho—take a look inside | Aluminum Perfume Bottle
Our firm aims to operating faithfully, serving to all of our consumers , and working in new technology and new machine continually for Cheapest Price Pp Empty Cream Jar - 37mm inner diameter aluminum-plastic jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Seychelles , Cyprus , Latvia , Be sure to feel cost-free to send us your specs and we are going to respond for you asap. We have got a experienced engineering team to serve for the every single comprehensive needs. Free samples may be sent for yourself personally to know far more facts. So that you can meet your desires, please actually feel cost-free to contact us. You could send us emails and call us straight. Additionally, we welcome visits to our factory from all over the world for much better recognizing of our corporation. nd merchandise. In our trade with merchants of several countries, we often adhere to the principle of equality and mutual advantage. It is our hope to market, by joint efforts, both trade and friendship to our mutual benefit. We look forward to getting your inquiries.
We have been looking for a professional and responsible supplier, and now we find it.
-
One of Hottest for Whitening Cream Jar - AJ-02...
-
Free sample for Skincare Packaging Pot - 150ml...
-
18 Years Factory Eye Cream Glass Jar - 480ml l...
-
One of Hottest for Empty 4 Oz Skincare Jar With...
-
Factory made hot-sale Airtight Plastic Cream Ja...
-
Online Exporter Pill Bottles With Child Safety ...

