Cheapest Factory Empty Perfume Bottle Box - 37mm inner diameter aluminum-plastic jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-37-02 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 41 mm |
| Height | 14 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 37 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Novichok perfume bottle ‘had enough nerve agent to kill 4,000 people’ | Custom Perfume Bottles
Premium Beauty News | 10ml Perfume Bottle
To be a result of ours specialty and repair consciousness, our corporation has won a good popularity amid consumers everywhere in the environment for Cheapest Factory Empty Perfume Bottle Box - 37mm inner diameter aluminum-plastic jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Karachi , Nepal , Zambia , Our products are mainly exported to Europe, Africa, America, the Middle East and Southeast Asia and other countries and regions. We have enjoyed a great reputation among our customers for quality products and good services.We would make friends with businessmen from at home and abroad, following the purpose of "Quality First, Reputation First, the Best Services."
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!
-
Reasonable price for 250ml Beverage Aluminum Bo...
-
2017 New Style Face Cream Bamboo Jar - 420ml e...
-
Hot Selling for Travel Cosmetic Container - 33...
-
OEM Factory for Opal Glass Cosmetic Cream Glass...
-
OEM/ODM Manufacturer High Quality Plastic Candy...
-
Competitive Price for High End Cosmetic Jar - ...

