2017 wholesale price Glass Bottle For Perfume - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum-plastic cap |
| Item No. | APC-47 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 51 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | g |
| Dimesion | 47 mm |
| Material | |
| Body Material | N/A |
| Lid material | Aluminum shell with plastic cap |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | yes |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Lyn Harris launches Perfumer H bespoke fragrances Telegraph logo Feed of articles Saved articles Save | 10ml Perfume Bottle
Everyday Cheapskate: Homemake natural cleansers that get the job done | Family | Custom Perfume Bottles
With a complete scientific quality management system, good quality and good faith, we win good reputation and occupied this field for 2017 wholesale price Glass Bottle For Perfume - 47mm gold aluminum glass jar lid – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovak Republic , Switzerland , Bangladesh , To work with an excellent items manufacturer, our company is your best choice. Warmly welcome you and opening up the boundaries of communication. We are the ideal partner of your business development and look forward to your sincere cooperation.
Production management mechanism is completed, quality is guaranteed, high credibility and service let the cooperation is easy, perfect!
-
Short Lead Time for Cheap Clear Plastic Cosmeti...
-
Rapid Delivery for Mini Plastic Bottles - 750 ...
-
Reasonable price for 200g Customized Aluminum J...
-
Short Lead Time for Cheap Clear Plastic Cosmeti...
-
China Cheap price Wood Cap Acrylic Cream Jar - ...
-
Well-designed 20 Ml Credit Card Flat Spray Bott...

