Top Quality Glass Screw Neck Perfume Bottle - 100ml aluminum energy drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-100 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 45 mm |
| Height | 105 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 100 ml / 4 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Giuliana Rancic & Hain Celestial Launch Skincare Line | Custom Perfume Bottles
Summer reissue: Meet the Ukrainian nuclear engineer making spirits in Puhoi | 10ml Perfume Bottle
Our commission is to serve our users and clients with best quality and competitive portable digital products for Top Quality Glass Screw Neck Perfume Bottle - 100ml aluminum energy drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Mali , Zambia , Singapore , There are advanced producing & processing equipment and skilled workers to ensure the merchandise with high quality. We've got found an excellent before-sale, sale, after-sale service to ensure the customers that could rest assured to make orders. Until now our merchandise are now moving on fast and very popular in South America, East Asia, the Middle east, Africa, etc.
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.
-
Factory wholesale 5ml Cream/cosmetic Jar In Hig...
-
Reasonable price 50ml Glass Bottle - 20 ml uni...
-
Fixed Competitive Price 5oz Salts Cream Jar - ...
-
Manufacturer for Roll On Glass Bottle - AJ-02 ...
-
Hot Sale for Eco Cosmetic Container - 50g clea...
-
China wholesale Perfume Bottle - 20ml cheap pl...




