Competitive Price for High End Cosmetic Jar - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-22-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 130 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The airport liquids rule explained | Custom Perfume Bottles
While Brits are hyping up plastic bans they have no clue how to recycle at home | Plastic Cosmetic Jar
As for aggressive rates, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can easily state with absolute certainty that for such good quality at such charges we are the lowest around for Competitive Price for High End Cosmetic Jar - 150ml aluminum energy supplement drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Berlin , Madras , Mauritania , we're now looking forward to even greater cooperation with overseas customers based on mutual benefits. We are going to work wholeheartedly to improve our products and services. We also promise to work jointly with business partners to elevate our cooperation to a higher level and share success together. Warmly welcome you to visit our factory sincerely.
Hope that the company could stick to the enterprise spirit of "Quality, Efficiency, Innovation and Integrity", it will be better and better in the future.
-
Wholesale Dealers of Empty Aluminum Cream Jar -...
-
China Supplier Black Plastic Jar - 1L plastic ...
-
Factory making Cute Fruit Design Cream Jar - A...
-
Lowest Price for Plastic Jar 50ml Cosmetic - 9...
-
One of Hottest for Aluminium Essential Oil Bott...
-
Hot Selling for Skin Care Cream Cosmetics Plast...



