Factory selling Aluminum Perfume Spray Bottles - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Made-in-Singapore fragrances a flourishing niche market here, Lifestyle News & Top Stories | 10ml Perfume Bottle
Cosmogen Reveals Glass Color Cosmetics Package | Aluminum Perfume Bottle
We consistently execute our spirit of ''Innovation bringing progress, Highly-quality ensuring subsistence, Administration advertising and marketing gain, Credit history attracting buyers for Factory selling Aluminum Perfume Spray Bottles - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Uganda , Lisbon , Mozambique , We have established long-term, stable and good business relationships with many manufacturers and wholesalers around the world. Currently, we are looking forward to even greater cooperation with overseas customers based on mutual benefits. Please feel free to contact us for more details.
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!
-
Top Suppliers Frosted Pp Cream Jar - 250ml lux...
-
High Quality for Sprayer Empty Mini Perfume - ...
-
Wholesale Glass Roller Bottle - 330ml aluminum...
-
Factory made hot-sale 100ml Cosmetic Jar - 25m...
-
Super Purchasing for Cosmetic Beauty Cream Jar ...
-
Best Price on Mini Aluminum Refillable Perfume ...

