Super Purchasing for Spray Glass Perfume Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-150 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 125 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 150 ml / 5.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kim Kardashian teases new product for her perfume line | Aluminum Perfume Bottle
Johnson and Johnson removes chemicals to make products safer | Aluminum Perfume Bottle
Our group through specialist training. Skilled expert knowledge, sturdy sense of assistance, to fulfill the provider needs of shoppers for Super Purchasing for Spray Glass Perfume Bottle - 150ml ROPP cap aluminum drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Kyrgyzstan , Paraguay , Toronto , We warmly welcome your patronage and will serve our clients both at home and abroad with products and solutions of superior quality and excellent service geared to the trend of further development as always. We believe you will benefit from our professionalism soon.
We have been engaged in this industry for many years, we appreciate the work attitude and production capacity of the company, this is a reputable and professional manufacturer.
-
High Quality for Oval Plastic Bottle - 480ml l...
-
High reputation Glass Bottle 30ml - 120ml silv...
-
Discountable price 3ml Plastic Perfume Bottle -...
-
Factory supplied Custom Galss Cream Jar - 20 m...
-
Original Factory Cosmetic Jar Make Up Cream Pot...
-
Hot sale Factory Rollon Oil Bottles With Metal ...




