Super Purchasing for Plastic Promotional Jar With Tin Lid - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Saks’s New Beauty Department Is Pretty Radical | Custom Perfume Bottles
Jo Malone launches first men’s fragrance collection, in partnership with Huntsman tailors | Custom Perfume Bottles
We now have our own gross sales team, style and design workforce, technical crew, QC workforce and package group. We now have strict quality manage procedures for each system. Also, all of our workers are experienced in printing industry for Super Purchasing for Plastic Promotional Jar With Tin Lid - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Swansea , Jamaica , Brisbane , Many kinds of different products are available for you to choose, you can do one-stop shopping here. And customized orders are acceptable. Real business is to get win-win situation, if possible, we would like to provide more support for customers. Welcome all nice buyers communicate details of products with us!!
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
-
Factory supplied Square Glass Perfume Bottle - ...
-
2017 Good Quality Perfume Bottle 90ml - 200ml ...
-
Wholesale Discount High-quality Polishing Perfu...
-
Factory Cheap Hot 3.53 Oz Cream Container - 20...
-
Quality Inspection for Pp Cosmetic Cream Empty ...
-
OEM Customized Small Plastic Jar - 4 oz alumin...



