Factory made hot-sale Beautiful Acrylic Cute Cream Jar - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-14-250 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 59 mm |
| Height | 160 mm |
| Mouth | 34 mm |
| Capacity | 250 ml / 9 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Men steal perfume from Bridgnorth Superdrug store | Custom Perfume Bottles
Premium Beauty News | Custom Perfume Bottles
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for Factory made hot-sale Beautiful Acrylic Cute Cream Jar - 250ml aluminum oil bottle with screw cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: America , Rome , Munich , We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.
Good quality, reasonable prices, rich variety and perfect after-sales service, it's nice!
-
China wholesale Cream Empty Container - wholes...
-
High definition 500ml Pet Plastic Bottle - 42m...
-
Factory supplied Pp 100ml Cosmetic Jar - 20 ml...
-
China wholesale 16oz Beverage Bottle - 3ml / 6...
-
Renewable Design for 4oz Compressed Facial Mask...
-
2017 Latest Design Luxury Plastic Jar - 50ml c...



