Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
15 things you should never ever buy at the airport | Plastic Cosmetic Jar
Millennials don’t want to smell like their favorite celebrities anymore | Custom Perfume Bottles
Sticking to your belief of "Creating solutions of high quality and generating buddies with people from all around the world", we always put the fascination of customers to start with for Super Lowest Price 30ml Pet Perfume Bottle - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Palestine , Serbia , Cairo , Our well-equipped facilities and excellent quality control throughout all stages of production enable us to guarantee total customer satisfaction. If you are interested in any of our products or would like to discuss a custom order, please feel free to contact me. We are looking forward to forming successful business relationship with new clients around the world.
Products and services are very good, our leader is very satisfied with this procurement, it is better than we expected,
-
Online Exporter Pill Bottles With Child Safety ...
-
Bottom price Aluminum Jar With Window - 500ml ...
-
PriceList for Old Fashioned Perfume Bottle - 2...
-
Factory Outlets Square Shaped Acrylic Cosmetic ...
-
Super Purchasing for 25ml Small Perfume Spray B...
-
Good Wholesale Vendors Empty Aluminum Spray Bot...

