Special Price for Aluminum Pump Bottle - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum vodka bottle |
| Item No. | AT-01-1000 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 80 mm |
| Height | 260 mm |
| Mouth | 32 mm |
| Capacity | 1000 ml / 35.3 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Plastic |
| Sealing gasket | Optional |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | Optional |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
About this shaped bottle, there are many size to be chosen.
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Men steal perfume from Bridgnorth Superdrug store | Custom Perfume Bottles
Les Nombres d’Or : Ambre by Mona di Orio (2010) — Basenotes.net | 10ml Perfume Bottle
We have been ready to share our knowledge of advertising worldwide and recommend you suitable products at most aggressive costs. So Profi Tools present you ideal price of money and we've been ready to create with each other with Special Price for Aluminum Pump Bottle - 1000ml large aluminum vodka wine bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Brazil , Florida , Jeddah , We mainly sell in wholesale, with the most popular and easy ways of making payment, which are paying via Money Gram, Western Union, Bank Transfer and Paypal. For any further talk, just feel free to contact our salesmen, who are really good and knowledgeable about our prodcuts.
The product manager is a very hot and professional person, we have a pleasant conversation, and finally we reached a consensus agreement.
-
Cheap price Biodegradable Cream Jars - 20ml ch...
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 230ml al...
-
OEM/ODM Factory Cosmetic 1oz Cosmetic Jar - 30...
-
Quality Inspection for Round Cosmetic Packaging...
-
High Performance Jar With Wide Mouth - AJ-01 s...
-
Discount Price Double Wall Plastic Pet Jar - 1...




