Reasonable price Aromatherapy Glass Roll On Bottles 4ml - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-23 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 91 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Not quite the real thing: Coca-Cola’s ‘secret formula’ is out of the bottle | Aluminum Perfume Bottle
Cerith Wyn Evans on winning the Hepworth Prize for Sculpture | 10ml Perfume Bottle
As for aggressive rates, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can easily state with absolute certainty that for such good quality at such charges we are the lowest around for Reasonable price Aromatherapy Glass Roll On Bottles 4ml - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rome , Muscat , Singapore , "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, make sure you feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.
-
Top Quality Diamond Acrylic Cream Jar - bullet...
-
Massive Selection for Clear Empty Cosmetic Crea...
-
Factory best selling Aluminum Perfume Spray Bot...
-
OEM China Hot Sale Cream Jar - 50ml white doub...
-
Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 9...
-
PriceList for Glass Perfume Spray Bottles - 15...

