Professional China Clear Plastic Cream Jar 3 Gram Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Texen creates “bubble” cap for Carven’s new fragrance | Plastic Cosmetic Jar
‘I felt I was to blame’: British Novichok victim gave partner poison bottle as a gift | Empty Aluminum Perfume Bottle
Bear "Customer initially, High quality first" in mind, we do the job closely with our customers and supply them with efficient and skilled providers for Professional China Clear Plastic Cream Jar 3 Gram Jar - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Kenya , Sacramento , Vancouver , Since its foundation , the company keeps living up to the belief of "honest selling , best quality , people-orientation and benefits to customers. " We are doing everything to offer our customers with best services and best products . We promise that we'll be responsible all the way to the end once our services begin.
This supplier offers high quality but low price products, it is really a nice manufacturer and business partner.
-
Factory directly Perfume Atomizer Refillable - ...
-
Manufacturing Companies for Hot Sale Amber Cosm...
-
Best Price on Promotion Cosmetic Jar - 40ml al...
-
Massive Selection for Cosmetic Jars Plastic - ...
-
Manufacturer for 50g Cream Jar - 10ml / 12ml /...
-
Top Suppliers Cream Jar Made In China - 100ml ...

