Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AT-15-400 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 400 ml / 14 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Back To MAC Recycling Program Rewards Customers With Free Lipstick | Custom Perfume Bottles
8 of the best bridal fragrance services | 10ml Perfume Bottle
While using the "Client-Oriented" company philosophy, a demanding high-quality management method, innovative producing products and also a sturdy R&D workforce, we always deliver premium quality merchandise, superb solutions and aggressive selling prices for Factory Price For Flower Acrylic Cream Jar - 400ml aluminum carbonated drink bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Cairo , Bhutan , El Salvador , Although continuous opportunity, we have now developed serious a friendly relationship with many oversea merchants, such as ones through Virginia. We securely assume that the merchandise regarding t shirt printer machine is often good through a great number of having its good quality and also cost.
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.
-
Online Exporter Personalised Perfume Bottle - ...
-
Good Quality Pp Plastic Jar With Screw Cap - 5...
-
Europe style for Aluminum Bottle Spray - alumi...
-
New Delivery for Black Candle Jars - 15g / 30g...
-
Wholesale Discount 5ml Mini Plastic Perfume Bot...
-
OEM China High Quality Plastic Skin Cream Jar -...




