PriceList for Plastic Pill Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-29-5 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 15 mm |
| Height | 135 mm |
| Weight | 14.5 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Jo Malone launches first men’s fragrance collection, in partnership with Huntsman tailors | Custom Perfume Bottles
Bengaluru NGO Turns Old Plastic Into Anti-Slippery & Recyclable Tiles You Can Walk On! | Aluminum Perfume Bottle
We enjoy an extremely good status among our prospects for our great merchandise top quality, competitive price and the ideal service for PriceList for Plastic Pill Bottle - 5 ml black aluminum pen perfume bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Lebanon , Australia , Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our solutions, you should do not hesitate to contact us for further information.
Product quality is good, quality assurance system is complete, every link can inquire and solve the problem timely!
-
Wholesale Price China Plastic Bottles With Spra...
-
Discount Price Empty Cream Jar 30g - AJ-05 ser...
-
Online Exporter Pill Bottles With Child Safety ...
-
Ordinary Discount Airless Jar 15ml - AJ-04 ser...
-
2017 wholesale price Square Shape Cream Jar - ...
-
China Supplier Clear Glass Perfume Bottle - JA...

