PriceList for Cosmetics Eye Cream Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-03 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 19 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 16 g |
| Capacity | 6 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kris Jenner’s cosmetic surgery horror | Empty Aluminum Perfume Bottle
Premium Beauty News | Custom Perfume Bottles
we can easily offer you high-quality products and solutions, competitive rate and very best shopper support. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for PriceList for Cosmetics Eye Cream Jars - 6 ml bullet shape aluminum perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Riyadh , Danish , Provence , We'll supply much better products with diversified designs and expert services. We sincerely welcome friends from over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term and mutual benefits.
The factory workers have a good team spirit, so we received high quality products fast, in addition, the price is also appropriate, this is a very good and reliable Chinese manufacturers.
-
Best quality Aluminum Jars For Cream - 200ml a...
-
Factory making Empty Plastic Round Cream Jar - ...
-
Factory Promotional Packaging Luxury Cosmetic J...
-
Hot sale Factory Aluminium Cosmetic Cream Jar -...
-
2017 High quality White Empty Acrylic Cream Jar...
-
Discount Price Bulk Plastic Jars - 10ml / 12ml...

