Original Factory 2ml Perfume Spray Bottles - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-22 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 23.5 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 58 g |
| Capacity | 20 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Treat yourself to a perfume wardrobe | Aluminum Perfume Bottle
Invent Your Scent is a new experiential event where each participant gets to create a unique, customized 1 oz. bottle of perfume or cologne | Plastic Cosmetic Jar
All we do is usually connected with our tenet " Consumer initial, Rely on 1st, devoting around the food stuff packaging and environmental safety for Original Factory 2ml Perfume Spray Bottles - 20 ml unique shape aluminum twist perfume atomizer – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Slovakia , Madrid , Libya , Insisting over the high-quality generation line management and prospects guide provider, we have made our resolution to offer our shoppers using the initially stage purchasing and soon after provider working experience. Preserving the prevailing helpful relations with our prospects, we even now innovate our product lists the many time to meet up with the brand new wants and stick to the latest trend of this business in Ahmedabad. We're ready to facial area the difficulties and make the transform to grasp many of the possibilities in international trade.
This company conforms to the market requirement and joins in the market competition by its high quality product, this is an enterprise that have Chinese spirit.
-
OEM Manufacturer White Plastic Jars - 150ml sm...
-
Reasonable price Aluminum Spray Perfume Bottles...
-
Factory Free sample Frosted Glass Jar - 400ml ...
-
OEM/ODM Supplier Cosmetic Skin Cream Jar - 500...
-
Good quality Cosmetic Cream Empty Jars - 120ml...
-
Hot-selling 50g Cosmetic Jars With Black Cap - ...

