Best Price for Perfume Bottle Factory - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Kris Jenner’s cosmetic surgery horror | Plastic Cosmetic Jar
Secrets of my success: Fragrance specialist Roja Dove | Plastic Cosmetic Jar
We are ready to share our knowledge of marketing worldwide and recommend you suitable products at most competitive prices. So Profi Tools offer you best value of money and we are ready to develop together with Best Price for Perfume Bottle Factory - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Adelaide , Lebanon , France , Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
It is really lucky to meet such a good supplier, this is our most satisfied cooperation, I think we will work again!
-
Hot New Products Body Cream Container - 250ml ...
-
Hot Sale for Plastic Cosmetic Air Cushion Bb Cr...
-
Factory wholesale 10ml Spray Bottle - 8ml / 10...
-
Free sample for Clear Diffuser Bottle - 500ml ...
-
New Fashion Design for Plastic Jars Cosmetics -...
-
OEM/ODM Supplier Cosmetic Packaging Manufacture...



