Ordinary Discount 5ml Empty Mini Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
A Market of the Senses: Sara Cwynar Finds Truths and Untruths in Advertising -ARTnews | Empty Aluminum Perfume Bottle
TSA Rules for Wrapped Gifts: 3 Tips for Travelers | 10ml Perfume Bottle
Bear "Customer 1st, Good quality first" in mind, we work closely with our prospects and supply them with efficient and professional services for Ordinary Discount 5ml Empty Mini Perfume Bottles - 24/410 oxidated aluminum disc top cap – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Rotterdam , Leicester , Los Angeles , Hard work to keep making progress, innovation in the industry, make every effort to first-class enterprise. We try our best to build the scientific management model, to learn abundant professional knowledge, to develop advanced production equipment and production process , to create the first-call quality products, reasonable price , high quality of service , quick delivery , to give you create new value .
Managers are visionary, they have the idea of "mutual benefits, continuous improvement and innovation", we have a pleasant conversation and Cooperation.
-
Discount Price Bulk Plastic Jars - 10ml / 12ml...
-
OEM China Aluminium Jar With Screw Caps - 1000...
-
OEM Factory for Aluminum Spray Perfume Bottles ...
-
PriceList for Eye Roller Bottle - wholesale 25...
-
Competitive Price for Acrylic Jar 50ml - 500ml...
-
Factory best selling 50g Cosmetic Plastic Jar -...



