One of Hottest for White Aluminum Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum wine bottle |
| Item No. | AC-03-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 53 mm |
| Height | 200 mm |
| Mouth | 38 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Burberry’s First Bespoke Perfume Collection Launches at Its New York City Flagship | Plastic Cosmetic Jar
Nantong Global Packaging Products Co., Ltd | Custom Perfume Bottles
The corporate upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will keep on to serve outdated and new clients from home and abroad whole-heatedly for One of Hottest for White Aluminum Jar - 330ml aluminum beverage bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Frankfurt , Turkmenistan , Belgium , Based on products with high quality, competitive price, and our full range service, we have accumulated professional strength and experience, and we have built up a very good reputation in the field. Along with the continuous development, we commit ourselves not only to the Chinese domestic business but also the international market. May you moved by our high quality products and passionate service. Let's open a new chapter of mutual benefit and double win.
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!
-
Reliable Supplier Cream Packaging Jar - Custom...
-
OEM Supply White Plastic Jar 100 G - 9 oz alum...
-
Factory source Face Cream Jar 122g - 100ml alu...
-
Cheap price 50g Cosmetic Jar With Glass Inne - ...
-
Best Price on Cosmetic Plastic Jars 5g 10g - 6...
-
Factory made hot-sale 100ml Cosmetic Jar - 100...



