OEM/ODM Supplier Spice Use 0.5oz Aluminum Tins - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum atomizer |
| Item No. | BE-23 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 18.5 mm |
| Height | 91 mm |
| Weight | 13.6 g |
| Capacity | 5 ml |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic and glass container |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Lipstick Packaging Market 2018 Analysis Based On Manufacturers, Regions, Types and Application 2018-2023 | Plastic Cosmetic Jar
8 Products Women Commonly Use That Can Cause Inflammation In The Body | Aluminum Perfume Bottle
With dependable high quality approach, great reputation and excellent customer support, the series of products and solutions produced by our firm are exported to lots of countries and regions for OEM/ODM Supplier Spice Use 0.5oz Aluminum Tins - 5 ml oxidated aluminum inhaler bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: United Kingdom , Afghanistan , Kyrgyzstan , Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our items and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".
We have been appreciated the Chinese manufacturing, this time also did not let us disappoint,good job!
-
Best Price on Aluminium Refillable Perfume Spra...
-
Wholesale Price China 100g Plastic Cream Jar - ...
-
Cheap PriceList for Empty Glass Perfume Bottles...
-
China OEM Plastic Cosmetic Containers Jars - 1...
-
factory low price Cosmetic Jar Plastic - 120ml...
-
OEM Supply Dubal Wall Plastic Jar - 12oz cute ...

