New Fashion Design for Crimp Transparent Glass Perfume Bottles - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum disc top cap |
| Item No. | 24/410 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | Export standard carton |
| Dimensions | |
| Diameter | 50 mm |
| Height | 34 mm |
| Inner D | 24 mm |
| Specification | 24 / 410 |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum, plastic |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | yes |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Woolworths not ruling out letting customers bring containers | Custom Perfume Bottles
Premium Beauty News | 10ml Perfume Bottle
Our aim is usually to give superior quality items at aggressive rates, and top-notch company to clients around the earth. We have been ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their good quality specifications for New Fashion Design for Crimp Transparent Glass Perfume Bottles - 24/410 double wall anodized aluminum disc top – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay , Sierra Leone , Maldives , Selling our products causes no risks and brings high returns to your company instead. It is our consistent pursuit to create value for clients. Our company is looking for agents sincerely. What are you waiting for? Come and join us. Now or never.
It can be said that this is a best producer we encountered in China in this industry, we feel lucky to work with so excellent manufacturer.
-
China Gold Supplier for Empty Cream Jar For Ski...
-
OEM Supply Pet Jar For Cosmetic Body Lotion - ...
-
Factory directly supply Skin Care Cream Jar - ...
-
Factory Price For Eco Friendly Cosmetic Jars - ...
-
Super Lowest Price Rectangle Spray Perfume Bott...
-
China New Product Hdpe 100ml Empty Bottle - 1L...



