Factory Supply 10ml Spray Perfume Bottle - 33cl aluminum beer shaped bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AT-17-330 |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 60 mm |
| Height | 205 mm |
| Mouth | 28 mm |
| Capacity | 330 ml / 12 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
8 Products Women Commonly Use That Can Cause Inflammation In The Body | Custom Perfume Bottles
自用或是送給男友都可以!細數10款人氣中性香水 | 10ml Perfume Bottle
We hold strengthening and perfecting our items and repair. At the same time, we get the job done actively to do research and progress for Factory Supply 10ml Spray Perfume Bottle - 33cl aluminum beer shaped bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: Amman, Manchester , kazakhstan , we are now looking forward to even greater cooperation with overseas customers based on mutual benefits. We will work wholeheartedly to improve our products and services. We also promise to work jointly with business partners to elevate our cooperation to a higher level and share success together. Warmly welcome you to visit our factory sincerely.
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.
-
China Supplier Round Acrylic Cream Jar - 30g /...
-
Wholesale Dealers of Transparent Plastic Cream ...
-
Free sample for Frosted Glass Cosmetic Jars - ...
-
Factory selling 100ml Bamboo Cream Jar - 50g c...
-
Factory made hot-sale Perfume Spray Bottles - ...
-
Factory Free sample Mini Perfume Bottles - 4oz...



