Massive Selection for 30ml Perfume Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better Detail:
| Specification | |
| Item Name | Aluminum bottle |
| Item No. | AB-200E |
| Shape | Round |
| Body Color | Silver or according to your request |
| Finish | Glossy or matte |
| Style | High end |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA by SGS |
| Packaging | bottles and lids are packed separately |
| Dimensions | |
| Diameter | 49 mm |
| Height | 175 mm |
| Mouth | 24 mm |
| Capacity | 200 ml / 7 oz |
| Material | |
| Body Material | Pure aluminum |
| Lid material | Aluminum or plastic |
| Sealing gasket | N/A |
| Accessories Information | |
| Lid included | N/A |
| Sealing gasket | N/A |
| Surface handling | |
| Screen printing | Low cost, for 1-2 colors printing |
| Heat transfer printing | For 1-8 colors printing |
| Hot stamping | Shiny and metallic luster |
| UV coating | Shiny like mirror |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Pussy Riot Activist’s Suspected Poisoning Damages Russia | Empty Aluminum Perfume Bottle
New Stock PCR Cosmetic Containers From Cosmopak | Empty Aluminum Perfume Bottle
Our commission is to serve our buyers and purchasers with most effective good quality and aggressive portable digital goods for Massive Selection for 30ml Perfume Spray Bottle - 200ml gold aluminum mist spray bottle – E-better, The product will supply to all over the world, such as: South Korea , Belize , Turkey , Hard work to keep making progress, innovation in the industry, make every effort to first-class enterprise. We try our best to build the scientific management model, to learn abundant experienced knowledge, to develop advanced production equipment and production process , to create the first-call quality goods, reasonable price , high quality of service , quick delivery , to present you create new value .
The sales manager has a good English level and skilled professional knowledge, we have a good communication. He is a warm and cheerful man, we have a pleasant cooperation and we became very good friends in private.
-
Manufacturing Companies for Powder Jar Cosmetic...
-
Europe style for Slide Top Metal Tin Box - 9 o...
-
New Delivery for Black Candle Jars - 15g / 30g...
-
Super Lowest Price Rectangle Spray Perfume Bott...
-
China OEM Pocket Perfume Bottle - 30ml 80ml pr...
-
Online Exporter Pill Bottles With Child Safety ...











